Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - WASZETA k. Olsztynka

     

  

Regatowy obóz Optymistów na Mazurach

  

 

  

 

 

 

  

 

  

 

  

 

REGATOWY OBÓZ OPTYMISTÓW

OSW PERKOZ

Polska, Waszeta k. Olsztynka

wiek uczestników: 7-13 lat


Regatowy obóz Optymistów na Mazurach
wiek: 7-13 lat

 
Jezioro Pluszne to idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych, a szczególnie żeglarstwa. OSW Perkoz od lat stanowi bazę szkoleniową dla wielu pokoleń młodych Wilków Morskich. Jest tu wszystko czego będą potrzebować Uczestnicy: wiatr, woda, słońce! Miejsce na obóz zostało specjalnie wybrane, ze względu na swoje walory: położenie na półwyspie nad czystym Jeziorem Pluszne (objętym strefą ciszy), duże odległości od innych obiektów wypoczynkowych i ruchliwych dróg (bezpieczeństwo młodych Uczestników) oraz bogatą bazę sprzętu wodnego.
 
ZAKWATEROWANIE

OSW „Perkoz” w Waszecie (k. Olsztynka) położony wśród pięknych lasów na półwyspie nad jez. Plusze. Ośrodek ogrodzony, z bezpośrednim dostępem do jeziora, kąpieliskiem strzeżonym. W ośrodku stołówka, świetlica, sala konferencyjna, boisko, plac zabaw. Przy obiekcie sprzęt pływający (żaglówka, kajaki, rowery wodne) i sprzęt rekreacyjny. Pokoje 3-5 os. z łazienkami, część pokoi typu studio. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 
WYŻYWIENIE

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.
 
..::Program::..
OBÓZ PRZEZNACZONY JEST DLA DZIECI, KTÓRE PŁYWAŁY JUŻ NA OPTIMISTACH

 

Pod okiem instruktorów Uczestnicy uczyć się będą żeglarstwa regatowego na jachtach klasy Optimist, są one wyjątkowo bezpieczne i dają możliwość samodzielnej żeglugi, dlatego od wielu lat są przebojem wśród najmłodszych. Uczestnicy zawsze przebywają na wodzie w kamizelkach asekuracyjnych, z pełną obstawą ratowników i instruktorów. Pozwala to bezpiecznie i komfortowo nabywać nowe żeglarskie umiejętności.
 

..::Nauka taklowania::..

– Uczestnicy nauczą się jak przygotować swojego Optimista do regat w różnych warunkach meteorologicznych, a także strymować go do swojego wzrostu i wagi ciała . Poznają tricki i sztuczki używane przez profesjonalnych zawodników przy taklowaniu jachtu. Wszystkie informacje oczywiście poparte praktyką – po obozie Uczestnicy będą potrafili samodzielnie przygotować się do żeglugi i zwodować Optimista.

..::Żeglarstwo w teorii::..

- Optymiści dowiedzą się jak teorię wykorzystać w praktyce. Poznają tajniki szybkich zwrotów, siły działające na jacht, dlaczego jak mocno wychylamy ster to hamujemy i wiele innych ważnych teorii.Wykłady dalekie będą od szkolnej nudy – przekazane w ciekawy i intrygujący sposób głęboko zapadną w pamięć Kursantów.

..::Bezpieczeństwo::..

- Bardzo ważne by Uczestnicy czuli się bezpiecznie na wodzie. Nie bali się wiatru, ani prędkości. Dlatego Optymiści nauczą się bezpiecznego poruszania po jachcie, jak się zachowywać w sytuacjach nietypowych, podczas szkwału, a także co zrobić gdy Optimist się przewróci i jak tego unikać. Nie będzie to jedynie wiedza teoretyczna. Dzieci pod okiem instruktora i ratowników będą próbować specjalnie „robić grzybki”, by przekonać się na własnej skórze, że pływanie na Optimistach jest całkowicie bezpieczne.

..::Zajęcia na jachtach::..

- Uczestnicy schodzić będą na wodę i uczyć się niezbędnych manewrów takich, jak zwroty, omijanie bojek, starty, efektywne i szybkie zmiany kursu i wiele innych czynności, by poprawić swój warsztat i wyniki na regatach

..::Przepisy regatowe::..

– czyli kto komu ustępuje. Każde regaty obowiązuje szereg reguł i przepisów, które dotyczą każdego zawodnika. Uczestnicy będą analizować wiele sytuacji na wodzie, dowiedzą się kto ma pierwszeństwo, kto komu powinien ustąpić i nie powodować sytuacji niebezpiecznych i zderzeń na wodzie.

..::Regaty::..

– emocjonujący start, wybór odpowiedniego kursu i sprawny zwrot. To zdecyduje o wygranej! W czasie obozu rozegrany zostanie cykl regat, zakończony wielkim finałem i rozdaniem nagród. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, a także olbrzymia dawka satysfakcji.

..::Taktyki regatowe::..

– żeby wygrać regaty, nie wystarczy dobry sternik i szybki jacht. Potrzebna jest strategia. I tego właśnie uczyć się będą Uczestnicy. Dowiedzą się co to krycie, stożek, górna boja, „rzut na taśmę” itd.
Poznają taktyki na start i okrążanie znaków, jak walczyć o pozycję, nauczą się myślenia przestrzennego na wodzie, tak by mądrze umieć wyprzedzić każdego przeciwnika.

..::Szanty, historie żeglarskie::..

– przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary Uczestnicy uczyć się będą śpiewania szant i przyśpiewek żeglarskich.

..::Meteorologia::..

- umiejętność przewidywania pogody jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką powinien posiadać każdy żeglarz. Na obozie będzie można dowiedzieć się, co oznacza wschodni czy zachodni wiatr, spokojna praca mrówek i pająków, nisko latające jaskółki, czy czerwony wschód i zachód słońca. Uczestnicy nauczą się odczytywać te i inne znaki oraz przepowiadać pogodę.

..::Kajaki::..

– w programie obozu krótkie wycieczki kajakowe po jeziorze Pluszne. Uczestnicy, najpierw przejdą przeszkolenie na temat bezpieczeństwa zachowania w kajaku i techniki wiosłowania. Zapewniamy kajaki, sprzęt asekuracyjny i ratowników WOPR. Zajęcia wysiłkiem dopasowane do możliwości fizycznych młodych Kajakarzy.

..::Tratwy::..

- Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka będą musieli zbudować tratwę, na której stoczą bitwę na strzeżonym kąpielisku. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu.

..::Pontony::..

- Uczestnicy obozu będą mogli sprawdzić, co oznacza praca zespołowa. Wezmą udział w zawodach na przepłynięcie pontonem określonej odległości w jak najkrótszym czasie. Opiekę podczas wszystkich zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.

..::Team building::..

- to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu - rzecz bardzo przydatna w szkole - służy integracji, uczy współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie.

..::Zajęcia łucznicze::..

- będą polegały na strzelaniu z łuków sportowych do tarcz. Rozegrany zostanie mini konkurs na strzelca obozu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

..::Terenoznawstwo i orienteering

- jest to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map, posługiwania się kompasem. Nie jest to łatwe zadanie. Uczy cierpliwości i wiary w siebie. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno tej małej, jak i podczas wielkiej wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę, czy narysować znaki topograficzne. Gdy nabiorą wprawy, czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::..

- Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.
 

..::Wycieczki::..

– Mazury to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej: lasy, jeziora, pagórki. Obozowicze będą mieli okazję podziwiać przepiękne widoki i krajobrazy podczas licznych wycieczek po okolicy.
 

..::Zorbing::..

– emocjonujące zajęcia dla miłośników zorbingu, czyli przemieszczania się wewnątrz dużej (ponad 3 metry średnicy), przezroczystej, plastikowej kuli, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia.

 
NOWOŚĆ ZORBING W CENIE!

Oprócz tego przewidziane są różnego rodzaju gry, zabawy oraz dyskoteki.
 
CO ZABRAĆ:

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry i instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł, PZU SA), VAT.
 
TERMINY

1. 22.06-04.07.2009
2. 06.07-18.07.2009
3. 20.07-01.08.2009
4. 03.08-15.08.2009
5. 17.08-29.08.2009

CENA:
1899 zł
 
DOPŁATY (na miejscu lub w biurze)

Wycieczka autokarowa do skansenu w Olsztynku +80 zł
Szkolenie z pierwszej pomocy (całodzienny, certyfikowany kurs) +170 zł
 

Dodatkowe atrakcje do wykupienie na miejscu lub w biurze, realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
           

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved