Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - WASZETA k. Olsztynka

     

  

Obóz Piratów z Karaibów

  

 

  

 

 

 

  

 

  

 

  

 

OBÓZ PIRATÓW Z KARAIBÓW

OSW PERKOZ

Polska, Waszeta k. Olsztynka

wiek uczestników: 7-13 lat


Obóz Piratów z Karaibów
wiek: 7 - 13 lat

 
Piraci na start! Rozpoczyna się wielki wyścig. Skarb czeka. Kto pierwszy do niego dotrze? Załogi na pokład i ster na wiatr. Droga nie jest prosta. Na rozległych wodach spotkać można nie lada tajemnice. Odwaga pozwoli walczyć z przeciwnościami losu. Najważniejsze podczas rejsu są mapy, lecz która jest prawdziwa? Która doprowadzi do właściwego miejsca ukrycia skarbu? Młodzi piraci na pewno sobie poradzą. Czy na wodzie, czy pod wodą pirat zawsze da sobie radę. A więc... w drogę! Na Koniec Świata!
 
..::Zakwaterowanie::..

OSW „Perkoz” w Waszecie (k. Olsztynka) położony wśród pięknych lasów na półwyspie nad jez. Plusze. Ośrodek ogrodzony, z bezpośrednim dostępem do jeziora, kąpieliskiem strzeżonym. W ośrodku stołówka, świetlica, sala konferencyjna, boisko, plac zabaw. Przy obiekcie sprzęt pływający (żaglówka, kajaki, rowery wodne) i sprzęt rekreacyjny. Pokoje 3-5 os. z łazienkami, część pokoi typu studio. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.
 
..::Wyżywienie::..

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.
 
..::Program::..

Obóz Piratów z Karaibów to fabularna przygoda dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia terenowe, wodne, twórcze i wycieczki, wplecione są w fabułę, która całkowicie zaangażuje Uczestników. Codziennie odnajdywać będą wskazówki, które ostatniego dnia doprowadzą wszystkich poszukiwaczy do upragnionego skarbu. Zapewniamy dużą porcję realizmu (przebrania, dekoracje) podczas prowadzenia obozu.
Kierunek Koniec Świata – hop siup na pokład i dalej w poszukiwaniu skarbu piratów. 

 

A to wszystko przy solidnym przeszkoleniu pirackim:

..::Szkoła Piracka::..
- to pierwsze i najważniejsze szkolenie. Bez cennych informacji o zwyczajach pirackich nie ma sensu wyruszać w podróż. Własnoręcznie wykonane stroje na pewno przypominać będą załodze o wspólnym celu podróży.

 
..::Budowa okrętów::..
– żeby wyruszyć w rejs, trzeba mieć czym. Do pracy, Piraci!

 
..::Transport wodny w wersji MEGA::..
- mali Podróżnicy będą odkrywać nieznane lądy, planować wyprawy, budować tratwy, a wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry ratowniczej i instruktorskiej. Na Uczestników czekają rejsy jachtami Omega i DZ, krótkie i dłuższe wycieczki kajakowe po jeziorze Pluszne, a także zajęcia na pontonach.

...::Umiejętności pokładowe::..
- każdy Pirat wiedzieć powinien, o co i w jaki sposób należy zadbać na pokładzie własnego żaglowca. Dlatego też doświadczeni Piraci zadbają o przekazanie wiedzy o węzłach, linach, sterowaniu i zachowaniu na wodzie.

 
..::Piraci, bukanierzy i korsarze::..
- czyli co i jak w historii morskich podróży. Jak wyglądały statki? Jakie były charakterystyczne znaki i sygnały? Jakie było uzbrojenie i sposoby walki?

 
..::Obrzędy pirackie::..
– każdy prawdziwy Pirat musi przejść Chrzest. Dopiero wtedy może z dumą mówić o sobie „Jam Piratem”.

 
..::Meteorologia i mapa nieba::..
- mali Piraci dowiedzą si,ę co oznacza wschodni czy zachodni wiatr, spokojna praca mrówek i pająków, nisko latające jaskółki, czy czerwony wschód i zachód słońca. Nauczą się odczytywać te i inne znaki i przewidywać pogodę. Poznają również sekrety wieczornego nieba, by móc planować swoje wielkie podróże.

 
..::Zajęcia z nawigacji i orienteeringu::..
- Piraci to świetni nawigatorzy, dlatego na obozie nie zabraknie zajęć z mapą i kompasem. Nauczyć się będzie można znaków topograficznych, rysowania mapy, oceniania odległości w terenie. I na wodzie, i na lądzie umiejętności te są bezcenne.

 
..::Tropienie śladów::..
– każda znaleziona wskazówka, trop, ślad to zwiększenie prawdopodobieństwa na odnalezienia właściwego miejsca ukrycia skarbu. Mali Piraci będą poznawać tajniki tropienia śladów wybierając się na leśne ściżeki i pola. A może ślady znajdą też w wodzie?

 
..::Pierwsza pomoc::..
- czyli jak się zachować w razie nieszczęśliwego wypadku jednego z kompanów podróży.

 
..::Nauka radzenia sobie w trudnych warunkach::..
– walka na wodzie nigdy nie jest przewidywalna. Trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność, nawet na możliwość zejścia ze statku na ląd. Nikogo nie zaskoczy konieczność zbudowania schronienia w lesie czy rozpalenia ogniska.

 
..::Team building::..
– zgrany zespół to klucz do sukcesu. Zajęcia integracyjne na pewno pozwolą na lepsze poznanie nowych przyjaciół.
 

..::Pirackie warsztaty twórcze::..
- zawsze wtedy, kiedy doskwiera niepogoda proponujemy naszym Uczestnikom szereg zajęć rozwijających wyobraźnię i zdolności plastyczne. Może jakaś makieta statków pirackich? Albo plan oblężenia wyspy z ukrytym skarbem?
 

Zorbing

– emocjonujące zajęcia dla miłośników zorbingu, czyli przemieszczania się wewnątrz dużej (ponad 3 metry średnicy), przezroczystej, plastikowej kuli, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia.

 
NOWOŚĆ ZORBING W CENIE!

 
Wszystkim zajęciom towarzyszyć będą gry i zabawy takie jak podchody, gry terenowe oraz wycieczki.
 
DOJAZD

Dojazd autokarem lub pociągiem z większości miast Polski za dopłatą. (zależnie od miasta, ok. 50-160 zł).
 
WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA:

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

 
CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł, PZU S.A.), VAT.
 
TERMINY

1. 22.06-04.07.2009
2. 06.07-18.07.2009
3. 20.07-01.08.2009
4. 03.08-15.08.2009
5. 17.08-29.08.2009

CENA:
1799 zł
 
DOPŁATY (na miejscu lub w biurze)

Wycieczka autokarowa do skansenu w Olsztynku +80 zł
Szkolenie z pierwszej pomocy (całodzienny, certyfikowany kurs) +170 zł

 
Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
         

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved