Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - WASZETA k. Olsztynka

     

  

2_t_KASKORM_018.jpg

  

2_t_KASKORM_244.jpg

  

2_t_KASKORM_205.jpg

 

2_t_KASKORM_270.jpg

  

2_t_KASKORM_166.jpg

  

 

  

 

OBÓZ SPORTÓW WODNYCH

OSW PERKOZ

Polska, Waszeta k. Olsztynka

wiek uczestników: 13-18 lat


Obóz Sportów Wodnych
wiek: 13 - 18 lat

 
Jezioro Pluszne to idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych, a szczególnie żeglarstwa. OSW Perkoz od lat stanowi bazę szkoleniową dla wielu pokoleń młodych Wilków Morskich. Jest tu wszystko czego będą potrzebować Uczestnicy: wiatr, woda, słońce! Miejsce na obóz zostało specjalnie wybrane, ze względu na swoje walory: położenie na półwyspie nad czystym Jeziorem Pluszne (objętym strefą ciszy), duże odległości od innych obiektów wypoczynkowych i ruchliwych dróg (bezpieczeństwo młodych Uczestników) oraz bogatą bazę sprzętu wodnego.
 
ZAKWATEROWANIE

OSW „Perkoz” w Waszecie (k. Olsztynka) położony wśród pięknych lasów na półwyspie nad jez. Pluszne. Ośrodek ogrodzony, z bezpośrednim dostępem do jeziora, kąpieliskiem strzeżonym. W ośrodku stołówka, świetlica, sala konferencyjna, boisko, plac zabaw. Przy obiekcie sprzęt pływający (żaglówka, kajaki, rowery wodne), sprzęt rekreacyjny. Pokoje 3-5 os. z łazienkami, część pokoi typu studio. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 
WYŻYWIENIE

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 
..::Program::..

Obóz dla fanów jezior i wszelkich sportów związanych z wodą. Uczestnicy próbować będą swoich sił w żeglarstwie, pływaniu kajakiem, łodziami wiosłowymi, rowerami wodnymi. Na obozie odbędzie się także, krótki kurs doskonalący umiejętność pływania. Większość czasu Uczestnicy spędzać będą nad wodą, w wodzie, lub pod wodą. Oczywiście instruktorzy i ratownicy WOPR oraz atestowany sprzęt asekuracyjny zapewni maksimum bezpieczeństwa.
 

Zajęcia żeglarskie

– żeglarstwo to fascynujący sport, który pozwala obcować z wodą, wiatrem i przyrodą. Będzie można poczuć dreszczyk adrenaliny w czasie regat, ścigać się z ptakami, “posmakować“ wody. Przeżycia z obozu Uczestnicy będą wspominać z łezką w oku na długo po powrocie do domu. Do dyspozycji pozostaje jacht klasy Puck w pełni wyposażony. Uczestnicy biorą udział w zajęciach w kamizelkach asekuracyjnych zawsze pod okiem instruktora i ratownika.
 

Tratwy

- Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach - trzeba przecież jakoś przedostać się do zatok, których jest pełno na mauzurskich jeziorach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka będą musieli zbudować tratwę, na której popłyną po mazurskich jeziorach. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu.

 
Pontony

- Uczestnicy obozu będą mogli sprawdzić, co oznacza praca zespołowa. Wezmą udział w zawodach na przepłynięcie pontonem określonej odległości w jak najkrótszym czasie. Opiekę podczas wszystkich zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.
 

Zajęcia linowe

- Uczestnicy będą m.in. budowali i pokonywali mosty linowe, ćwiczyli wychodzenie po drabince alpinistycznej. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.
 

Team building

- to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu - rzecz bardzo przydatna w szkole - służy integracji, uczy współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie.
 

Zajęcia łucznicze

- czyli strzelanie z łuków sportowych do tarcz. Na Uczestników czekać będą mini turnieje łucznicze.

 
Zorbing

– emocjonujące zajęcia dla miłośników zorbingu, czyli przemieszczania się wewnątrz dużej (ponad 3 metry średnicy), przezroczystej, plastikowej kuli, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia.

 
Survival

- Obozowicze poznają tajniki przetrwania, zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.
 

Terenoznawstwo i orienteering

- jest to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map, posługiwania się kompasem. Nie jest to łatwe zadanie. Uczy cierpliwości i wiary w siebie. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno tej małej, jak i podczas wielkiej wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę, czy narysować znaki topograficzne. Gdy nabiorą wprawy, czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.

 
Meteorologia

- umiejętność przewidywania pogody jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką powinien posiadać każdy żeglarz. Na obozie będzie można dowiedzieć się, co oznacza wschodni czy zachodni wiatr, spokojna praca mrówek i pająków, nisko latające jaskółki, czy czerwony wschód i zachód słońca. Uczestnicy nauczą się odczytywać te i inne znaki oraz przepowiadać pogodę.

 
Zajęcia z pierwszej pomocy

- Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

 
Wycieczki

– Mazury to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej: lasy, jeziora, pagórki. Obozowicze będą mieli okazję podziwiać przepiękne widoki i krajobrazy podczas licznych wycieczek po okolicy. Oprócz tego, przewidziane są różnego rodzaju gry, zabawy oraz dyskoteki.

 
Zorbing

– emocjonujące zajęcia dla miłośników zorbingu, czyli przemieszczania się wewnątrz dużej (ponad 3 metry średnicy), przezroczystej, plastikowej kuli, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia.

 
NOWOŚĆ ZORBING W CENIE!

 
CO ZABRAĆ:

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).
 
CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry i instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł, PZU SA), VAT.
 
TERMINY

1. 22.06-04.07.2009
2. 06.07-18.07.2009
3. 20.07-01.08.2009
4. 03.08-15.08.2009
5. 17.08-29.08.2009
 
CENA:
1799 zł
 
DOPŁATY (na miejscu lub w biurze)

Wycieczka autokarowa do skansenu w Olsztynku +80 zł
Szkolenie z pierwszej pomocy (całodzienny, certyfikowany kurs) +170 zł
Zajęcia z quadami (pół dnia na grupę 10-20 osób, ok. 20 min na osobę) +90 zł
Zajęcia paintballowe +30 zł/100kulek (płatne na miejscu)
 
Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
      

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved