Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - ROGOZINIEC

     

  

1_t_INTROG_1424.jpg

  

1_t_INTROG_1427.jpg

  

3_t_SPQPAINT_194.jpg

 

2_t_INTROG_0762.jpg

  

4_t_INTROG_653.jpg

  

 

  

 

OBÓZ PRZYGODY MRU

internat szkolny

Polska, Rogoziniec

wiek uczestników: 7-13 lat


Obóz Przygody MRU
wiek: 7 - 13 lat

 
Ziemia Lubuska to kraina lasów i jezior. Połowę obszaru regionu zajmują kompleksy leśne - usytuowanych jest tu siedem parków krajobrazowych o niepowtarzalnej urodzie oraz 48 rezerwatów przyrody. Ziemia Lubuska to także niepowtarzalne zabytki: joannicki zamek w Łagowie czy fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień, które przyciągają co roku tysiące turystów.
 
ZAKWATEROWANIE

Europejskie Centrum Inicjatyw Twórczych przy Internacie Szkół Leśnych - Rogoziniec, woj. Lubuskie. Noclegi w internacie w pokojach 2-4 osobowych (łóżka piętrowe) typu studio z łazienkami (1 łazienka na dwa pokoje), pokoje schludne, skromnie urządzone.

 
Obiekt ogrodzony, położony w środku lasów, z dala od hałasu, ruchliwych dróg i codziennego pośpiechu.. Na miejscu sale taneczne, pracownie komputerowe, sale warsztatowe, stołówka, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. W obiekcie zasięg mają telefony Orange, pozostałe sieci mają bardzo słaby sygnał. W ośrodku znajduje się automat telefoniczny TP.
 
WYŻYWIENIE

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

..::Program::..

W programie duża dawka kultowych atrakcji Ziemi Lubuskiej. Poszukiwanie skarbów w bunkrach MRU, poznawanie tajemnic nietoperzy, wizyta w ZOO Safari, przejazd koleją RETRO w Wolsztynie, i wiele innych.
 
..::MRU::..

– Międzyrzecki Rejon Umocniony – jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie - najatrakcyjniejszy obiekt krajoznawczy Ziemi Międzyrzeckiej. Potężny system poniemieckich fortyfikacji, który został wybudowany w latach 30 tych XX w. na pograniczu niemiecko – polskim, stanowiący element tzw. Ostwall – wału wschodniego. Położony jest pomiędzy Odrą i Wartą i rozciąga na odcinku ok. 100 km.

 
Uczestnicy jako poszukiwacze przygody będą mieli okazję sprawdzić swoich sił w poszukawaniu skarbu, ukrytego dawno temu, w murach fortyfikacji. Odpowiednio przygotowani, z latarkami i dużą dawką odwagi będą musieli przemierzyć tajemnicze korytarze koszarów. W trakcie tej wyprawy Uczestnicy zobaczą m.in. „zęby smoka”, mały schron bojowy – Tobruk, oraz naziemną część panzerwerka 717 ze słynnymi kopułami. Po wejściu do wnętrza obiektu zapoznają się z poziomem bojowym Pz. W 717, a po zejściu ok. 30 m pod ziemię, betonowymi schodami, zobaczą zaplecze magazynowo – koszarowe z drezyną o napędzie ręcznym. Dalej podziemnym tunelem, mijając po drodze kilka rozwidleń, dojdą do panzerwerka 716. Jednak wyprawa może na tym się nie skończyć. Kto wie gdzie jest ukryty skarb? Może trzeba będzie iść dalej, tam gdzie jest jeszcze ciemniej... jeszcze zimniej... Czasem trzeba uzbroić się w cierpliość i szukać dalej. Może bogactwo ukryte jest w ruinach Zamku wzniesionego za panowania króla Kazimierza Wielkiego? Bez obaw – nasi nieustraszeni. Poszukiwacze przygód będą mieli szansę zajrzeć i tam.
 

..::Tajemnice Nietoperzy::..

– dla nieustraszonych miłośników podziemi nie lada atrakcja: możliwość nawiązania bliższej znajomości z nietoperzami - są one jedną z najbardziej interesujących, przy tym mało znanych grup ssaków – MRU to największe zimowisko nietoperzy. Latem w terrarium mieszkają żywe nietoperze tropikalne – rudawki nilowe, jedne z największych nietoperzy świata. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tymi tajemniczymi zwierzętami dzięki wspaniałej wystawie edukacyjnej.
 
..::Zoo Safari w Świerkocinie::..

– pierwszy Ogród Zoologiczny w Polsce, gdzie można zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska, w ich naturalnym środowisku. Dzieci będą miały szansę w unikatowy sposób poobcować z dzikimi zwierzętami.
 
..::Parowozownia w Wolsztynie::..

– to jedyne miejsce w Europie skąd prawie stuletnie parowozy nadal wyruszają w regularne trasy. Uczestnicy podziwiać będą „Piękną Helenę”, parowóz, który nadal rozwija prędkość ponad 130km/h, czy najcięższy typ Ty51-223 ważący ponad 190ton. Wizytę w skansenie w Wolsztynie uzupełni zwiedzanie muzeum i przejazd pociągiem RETRO.

 
Na Uczestników czekają także nasze sprawdzone przygodowe atrakcje, takie jak:

..::Orienteering::..

- jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć się znaków topograficznych, rysować mapy, oceniać odległości w terenie. Gdy dzieci nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.
 

..::Meteorologia::..

- na obozie będzie można dowiedzieć się, co oznacza wschodni czy zachodni wiatr, spokojna praca mrówek i pająków, nisko latające jaskółki, czy czerwony wschód i zachód słońca.
 

..::Zajęcia linowe::..

 - Uczestnicy będą m.in. budowali i pokonywali mosty linowe, ćwiczyli wychodzenie po drabince alpinistycznej, zjazdy na linie. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nich duża dawka adrenaliny. Trzeba będzie przełamać swoje lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

..::Team building::..

- to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu - rzecz bardzo przydatna w szkole - służy integracji, uczy współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie.
 

..::Zajęcia łucznicze::..

 - będą polegały na strzelaniu z łuków sportowych do tarcz. Rozegrany zostanie mini konkurs na strzelca obozu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
 
..::Survivalu::..

- obozowicze poznają tajniki przetrwania zarówno w teorii jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.
 

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::..

- Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.
 
Co zabrać:

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).
 
DOJAZD

Dojazd autokarem z większości miast Polski za dopłatą (zależnie od miasta, ok. 58-168 zł).
 
CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (PZU S.A.), VAT.
 
TERMINY

1. 22.06-04.07.2009
2. 06.07-18.07.2009
3. 20.07-01.08.2009

 

CENA: 1499 zł

DOPŁATY (na miejscu lub w biurze)

- Wycieczka autokarowa do Poznania +150 zł
        

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved