Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - MURZASICHLE

               

  

 

  

  

  

 

  

 

   

 

   

 

   

 

   

 

STREFA ADVENTURE

OBÓZ SCOUTA - PRZYGODA ŻYCIA!

Ośrodek Wczasowy U ZIOMKA

Polska, Murzasichle

Wiek uczestników: 13-17 lat


STREFA ADVENTURE
OBÓZ SCOUTA – PRZYGODA ŻYCIA!

Wiek uczestników: 13 – 17
Miejscowość: Murzasichle
 
Terminy i ceny:

02.07-13.07.2010 - 1399 zł | Sprzedaż zakończona

13.07-24.07.2010 - 1399 zł
24.07-04.08.2010 - 1399 zł | Sprzedaż zakończona

04.08-15.08.2010 - 1399 zł


Propozycja Obozu Scauta to próba przeniesienia młodzieży w realia, sztuki przetrwania w najtrudniejszych warunkach. Tajniki survivalu poznawali już pierwsi pionierzy, podróżnicy, poszukiwacze złota a także przez szereg lat członkowie zawodowych służb specjalnych całego świata. Zarówno w czasie wojen, katastrof jak i pokoju, poruszanie się w terenie, maskowanie, zdobywanie pożywienia, rozpalanie ognia w deszczu bez zapałek czy budowanie schronienia są bardzo przydatnymi technikami. Ponadto każdy Scout będzie mógł nauczyć się szkicowania map, wyznaczania północy bez użycia kompasu, wspinaczki, czy będzie mógł przeżyć fascynującą przygodę podczas ekstremalnego spływu pontonami Dunajcem.
 

Strzelanie łukiem do celu, używanie GPS czy walkie-talkie podczas przemierzania nieznanych terenów, tropienie i rozpoznawanie śladów zwierząt

– kto nie chciałby przeżyć takiej przygody choć raz w życiu ?

Na szlaku przygody:

Jak korzystać z tego co daje nam matka natura nie niszcząc jej?
Jak nie bać się być samemu w lesie nawet nocą ?
Co to jest WAMPU ?
Jak udzielać pierwszej pomocy?
Noc w lesie, podczas wyprawy z obozowaniem w terenie?
Symbole braterstwa, odznaki, zdobywanie sprawności!
Kto raz przeżył taką przygodę nigdy już o niej nie zapomni
OTO OBÓZ SCOUTA…
 
Będziecie podzieleni na 2 patrole. Na czele patrolu stoi PATROLOWY. Każdy uczestnik będzie poznawał 10 różnych technik podczas 10 różnych ekspedycji.

Za każdą wyprawę będziecie otrzymywać SPRAWNOŚĆ o trzystopniowej skali trudności w zależności od zaangażowania w dane zajęcia.

Każda sprawność to krok do zdobycia największego wyróżnienia , PATENTU LEŚNEGO WAMPU, czyli certyfikatu osiągniętych umiejętności.

W programie:
Terenoznawstwo, orienteering, INO

Jak poruszać się po lesie - zajęcia z czytania mapy, azymuty, strony świata, kompas, busola, GPS, znaki patrolowe. Gry terenowe, podchody po znakach patrolowych, z listami, rysowanie mapy, szkic terenu, Gra z mapą i walkie- talkie Wzywanie pomocy, co w razie zagubienia. Dowiecie się na co składa się ekwipunek terenowy.

Schronienie

Przeprowadzanie musztry, nauka maskowania w terenie, maskarada twarzy . Nauka poruszanie w szyku. Każdy scout pozna techniki budowania schronienia.

Survival – czyli szkoła przetrwania

Scouci poznają tajniki przetrwania w każdych warunkach. Każdy scout powinien umieć budować obozowisko, ziemiankę kuchnie polową a nawet lodówkę! Nauczy się tropić i odróżniać ślady zwierząt, rozpalać ognisko bez zapałek.

Zielnictwo

Zdobywanie pożywienia w trudnych warunkach, filtrowanie wody, odróżnianie roślin, co zostawić co odrzucić - gry na wyobraźnie.

Szybkość i celność

Strzelanie z łuku do celu, szyfry i alfabet morse’a z chorągiewkami. Test komandosa!


Zajęcia wspinaczkowe

Niewiadomo jakie przeszkody czekają na agentów w trakcie misji dlatego każdy agent przejdzie specjalne szkolenie na skałkach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W trakcie zajęć dowiedzą się co to asekuracja, jak budować stanowisko, nauczą się podstawowych węzłów, wchodzenia po linie oraz niezbędnych zasad bezpieczeństwa.


Park linowy – wyprawa dla odważnych!

Na agentów czeka przygoda w parku linowym! 15 stanowisk: różnego rodzaju mosty, kładki, belki, huśtawki, siatki, 3 zjazdy w tym ekstremalnie szybki: 50 metrowa tyrolką zakończona wielka siatką wraz z materacem. Uczestnicy zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, rolkę, kask ) i przeszkoleni z zasad posługiwania się nim. Następnie pokonując 2 dolne stacje treningowe zawieszone tuż nad ziemią, będziecie bezpiecznie poruszać się na platformach zawieszonych na wysokości od 5 do 11 m.

Rafting przełomem Dunajca

Niezapomniane widoki i świetną zabawę zaoferuje uczestnikom ekstremalny spływ pontonami rzeką Dunajec. Każdy uczestnik spływu zostanie wyposażony w kamizelkę asekuracyjną, kask oraz wiosło. Podczas spływu na każdym pontonie znajduje się ratownik. Ogromne emocje i spora dawka adrenaliny gwarantowana!
Mokra frajda
Wizyta w jednym z największych parków wodnych w Polsce (Bukowina Tatrzańska) i jednym z najnowocześniejszych w Europie!
Wycieczki szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz w Zakopanem
Wędrówka w Dolinie Kościeliskiej, wizyta w schronisku Ornak, eksploracja Jaskini Mroźnej, Wąwóz Kraków. Zwiedzanie Zakopanego.

Dodatkowe atrakcje:

Nauka posługiwania się GPS, podchody z walkie talkie, gry Playstation i maty taneczne DDR, twister, karaoke, warsztaty plastyczne, dyskoteki tematyczne, uroczyste zakończenie i podsumowanie obozu.

Opcje dodatkowe – dla chętnych:

Płytka ze zdjęciami z obozu 20 PLN

ZAKWATEROWANIE

Mieszkamy z pokojach 3 -4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek Wczasowy „U Ziomka” jest nowoczesnym obiektem znajdującym się na ogrodzonym terenie w Murzasichle. Na jego bogatą infrastrukturę sportową składa się: boisko do siatkówki, koszykówki, salę dyskotekową, stołówkę, miejsce na ognisko i grill. Obiekt wyposażony jest również w sprzęt świetlicowy: telewizor, wideo, sprzęt dyskotekowy, stół do tenisa stołowego.

WYŻYWIENIE

Trzy posiłki dziennie + podwieczorek na terenie ośrodka. Zaczynamy kolacją, kończymy obiadem. Uczestnicy otrzymają suchy prowiant na drogę powrotną.

DOJAZD

Transport za dopłatą. Przejazd autokarem lub PKP pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce. Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się w wyznaczonych godzinach
- KATOWICE - 100 PLN
- WROCŁAW - 130 PLN
- POZNAŃ - 150 PLN
- WARSZAWA - 150 PLN
- ŁÓDŹ - 130 PLN
- CZĘSTOCHOWA - 120 PLN
- KRAKÓW - 80 PLN
- GDAŃSK (do negocjacji)*
- SZCZECIN (do negocjacji)*
* antenka pociągiem z opiekunem przy minimum 4 osobach

Transport z poszczególnych miast organizowany przy minimum 6 osobach
 
CENA OBOZU ZAWIERA

Realizację bogatego programu, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz instruktorów, sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć, nagrody dla zwycięzców rywalizacji obozowej, wstęp do odwiedzanych miejsc, zakwaterowanie, wyżywienie 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek, opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW

CO ZABRAĆ

Wygodny strój do zajęć portowych, obuwie sportowe, obuwie do wycieczek pieszych, grubsza bluza lub polar, ubranie przeciwdeszczowe, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, latarkę, notatnik i przybory do pisania, legitymację szkolną.
 

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - Linki Kontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Lotnicze | Bilety Promowe | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010  All Rights Reserved