Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - MIKOŁAJKI

               

                    

 

                

 

                  

 

                     

 

             

 

                   

 

        

 

     

OBÓZ MODELARSKI

W świecie modeli i myślących zabawek - modele, obiekty zdalnie sterowane

domki / pawilon

Polska, Mikołajki

wiek uczestników: 12-18 lat


Obóz Modelarski – hobby i zabawa

W świecie modeli i myślących zabawek - modele, obiekty zdalnie sterowane
wiek: 12 - 18 lat

Mazury – Mikołajki

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Zabawkami bawią się wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli. Zabawki dla najmłodszych są najprostsze w obsłudze. Starsi mogą już wybrać zabawki bardziej zaawansowane technicznie. Największą jednak satysfakcję daje zabawka przygotowana lub zrobiona własnoręcznie. Nazywa się to modelarstwem. To nie tylko hobby i pasja ale przede wszystkim bardzo dobra zabawa. Kto raz jej posmakuje, już nigdy się od niej nie uwolni. Na obozie będziecie rozwijać swoje umiejętności modelarskie od podstaw i dzielić się doświadczeniami z innymi uczestnikami. Przedmiotem modelarstwa mogą być praktycznie wszystkie obiekty otaczającego nas świata. Najczęściej są nimi samoloty, statki, różne pojazdy, zwłaszcza wojskowe, ale też figurki ludzi lub innych istot, a także budowle lub całe wycinki terenu odwzorowane w formie makiet lub dioram często przedstawiających różne sceny lub wydarzenia.

 
Oprócz budowy modeli będziemy bawić się także już gotowymi „myślącymi zabawkami”. Poprowadzicie je w zawodach zdalnie sterowanych obiektów jeżdżących i pływających. Zobaczycie też, czy trudno sterować samolotem za pomocą radia.
Zbudujemy tor przeszkód po którym będą jeździć samochody terenowe, na naszym poligonie pojadą czołgi, transportery i amfibie a na placu budowy będzie ciężko pracować miniaturowy spychacz i koparka, ładując na ciężarówkę piasek. Miniaturowe żołnierzyki będą toczyć bitwy. Dużo emocji dostarczą samochody sterowane za pomocą radia. Będą one pokonywać specjalnie przygotowany dla nich tor z przeszkodami. Dla entuzjastów obiektów wodnych zrealizujemy wyścigi motorówek i jachtów. Sterując nimi poczujecie się jak kapitanowie za sterami wielkiego okrętu. Wszystkie zajęcia z obiektami zdalnie sterowanymi to naprawdę widowiskowe zabawy, które dostarczą nam wielu atrakcji.

 
Ośrodek usytuowany jest na skraju Mikołajek nad samym brzegiem jeziora. Na jego terenie znajdują się pawilony murowane, jednopiętrowe z balkonami oraz drewniane domki campingowe, strzeżone kąpielisko, kominek z grillem oraz pomost - molo. Teren ośrodka jest pięknie położony, bezpośrednio nad jeziorem, zadrzewiony, całość ogrodzona i dozorowana przez całą dobę.
Ponadto do dyspozycji kolonistów świetlice, sala dyskotekowa, telewizyjna, kawiarnia, boiska trawiaste do piłki nożnej, siatkówki oraz do koszykówki.
 
..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

 
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Międzyzwiązkowy Ośrodek Wypoczynkowy "PRZYSTAŃ"
ul. Kajki 126, 11-730 Mikołajki
Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką z prysznicem w pawilonie (wc na korytarzu).
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy, modelarze.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

 
..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

 
..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 12 – 18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

 
..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, ciepły sweter, czapkę z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis, obuwie do chodzenia w wodzie, adidasy, mały plecak na piesze wycieczki, czepek kąpielowy, okulary do pływania w wodzie.

..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM

Czym jest modelarstwo, jego rodzaje
Poznamy różne rodzaje modelarstwa, omówimy różnice i podobieństwa pomiędzy nim. Zaczniemy od najpopularniejszego redukcyjnego modelarstwa plastikowego - budowa modeli z gotowych fabrycznych zestawów, które trzeba skleić i pomalować, modelarstwo kartonowe - budowa modeli z wydrukowanych kartonowych elementów. Mikromodelarstwo. Modelarstwo figurowe. Modelarstwo kolejowe, samochodowe, lotnicze, okrętowe. Modelarstwo RC, w którym używa się fal radiowych do sterowania modelami.
 

Narzędzia i materiały używane w modelarstwie
Dobry modelarz powinien wiedzieć jakimi farbkami pomalować swój model, jakiego kleju czy narzędzi użyć aby w sposób profesjonalny go wykonać. Tego wszystkiego i wiele innych rzeczy dowiecie się od doświadczonych modelarzy.
 

Techniki modelarskie
Poznamy nowe techniki modelarskie. Metoda suchego pędzla, Rain Marks, Wash (płukanka) czy też równie ważny pin-wash oraz wiele innych niezbędnych w modelarstwie.
 

Budujemy, sklejamy, tworzymy modele
Każdy uczestnik wykona własny model w oparciu o poznane techniki modelarskie pod okiem doświadczonych modelarzy. A że początki są zawsze trudne, zaczniemy od prostych w budowie i popularnych latawców a potem przejdziemy do innych, bardziej skomplikowanych modeli – samolotów, okrętów czy czołgów.
 

Zawody, wyścigi, regaty
Modelarstwo to nie tylko budowa modeli ale przede wszystkim zabawa nimi. Będziemy używać modeli RC , którymi sterujemy używając fal radiowych. Zorganizujemy wyścigi modeli latających, pływających a także samochodów na specjalnie przygotowanym do tego torze.
 

Budowa makiet terenowych
Wystarczy trochę ziemi, piasku, kamieni i gałęzi aby zbudować niesamowity poligon w prawdziwym terenie dla naszych czołgów i tor przeszkód dla samochodów. Będziemy na nich ćwiczyć manewrowanie naszymi modelami i uczestniczyć w zawodach, w których zostaną wyłonieni najlepsi uczestnicy.
 

Modele z niczego
Zobaczycie, jaką satysfakcję daje zbudowanie modelu z przypadkowych materiałów i rzeczy które akurat mamy „pod ręką”.
 

Modele wodne
To fascynujące wyścigi szybkich motorówek i wymagające większej wprawy regaty jachtów żaglowych, podczas których nasze modele napędzane są na jeziorze tylko przez wiatr, a my za pomocą radia sterujemy jednostką i zmieniamy położenie żagli.
 

Modele lądowe
Samochody jeżdżące w terenie i po specjalnych torach, zabawki militarne – czołgi, amfibie, techniczne – koparki, spychacze...
 

Modele latające
Najtrudniejsze w obsłudze czyli w pilotażu samoloty i śmigłowce. Aby poprowadzić taki lecący model potrzeba długiego szkolenia i wielokrotnego powtarzania manewrów. Konsolę dostaną do ręki najbardziej doświadczeni uczestnicy, bo początkujący mogą wylądować na drzewie albo... wlecieć do ośrodkowej kuchni.

A jak już znudzimy się modelarstwem i zabawkami, wykorzystamy nasz pobyt na Mazurach na:

Zajęcia rekreacyjne
Turniej piłki wodnej, rozgrywki sportowe, plażowanie, kąpiele, wieczorne ogniska, podchody, piesze wycieczki.
 

Kajaki i rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze Mikołajskim, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
 

Wycieczki rowerowe
Wyprawy rowerowe przez stare, piękne lasy mazurskie.
 

Survival
:: ABC rozbitka
Gdy wylądujesz na nieznanym lądzie lub bezludnej wyspie...
Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna kuchnia - zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie.
:: Wodna kuchnia
Wędka z niczego, czy wodorosty są jadalne? Sposoby pozyskiwania i uzdatniania wody, ogniska - rodzaje, rozpalanie, sposoby gaszenia.
:: Topografia i terenoznawstwo
Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację..

 
..:: DODATKOWE ATRAKCJE (płatne przy zapisach lub na obozie)

..:: Wycieczki: Mikołajki (+20 zł), Mikołajki i Tropicana – kompleks basenów i zjeżdżalni (+55 zł), Giżycko (+20 zł), Giżycko i Twierdza Boyen (+30 zł), Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt (+30 zł), Popielno – Stacja Hodowlana Bobrów i Tarpanów(+35 zł), Spytkowo – Wioska Indiańska (+40 zł)
..:: Holowanie na oponce za motorówką (+30 zł), Latające Skrzydło (+40 zł), Banan (+15 zł), Narty wodne (+50 zł), Wakeboard (+50 zł),
..:: Lot na spadochronie za motorówką (+100 zł)
..:: Paintball (+60 zł)
..:: Quady (+60 zł)
..:: Zajęcia linowe (+60 zł)
 
Pakiet Wodne Atrakcje
(+ 65 zł przy zapisach lub na obozie).
::: Holowanie za motorówką: oponka, banan, latające skrzydło ::: Pływanie motorówką w trakcie holowania.

Dodatkowe Atrakcje – zasady realizacji

1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.
  
TERMINY, CENY

KOD

TERMIN

CENA

MOD1a

20.06-01.07.2009

1549.- | Sprzedaż zakończona

MOD 1

02.07-13.07.2009

1549.- | Sprzedaż zakończona

MOD 2

14.07-25.07.2009

1549.- | Sprzedaż zakończona

MOD 3

26.07-06.08.2009

1549.- | Sprzedaż zakończona

MOD 4

07.08-18.08.2009

1549.-

MOD 5

19.08-30.08.2009

1549.-

   

Dojazd Mazury (podane ceny dotyczą dojazdu w obie strony)

miejsce wsiadania

środek

transportu

dopłata

wyjazd

Powrót

CZĘSTOCHOWA, Motel "Etap" (dawniej "Orbis") przy trasie z Warszawy

autokar

160 zł

08.00

19.30

ELBLĄG, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

130 zł

12.39

12.52

GDAŃSK, dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 1

pociąg

130 zł

10.30

14.03

GDYNIA, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

130 zł

10.54

14.31

GNIEZNO, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

150 zł

10.17

17.44

IŁAWA, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

150 zł

13.17

14.20

INOWROCŁAW, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

150 zł

11.09

16.51

KATOWICE, parking autokarowy, ul. Sądowa

autokar

180 zł

06.30

21.00

KOSZALIN, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

150 zł

08.25

17.01

KRAKÓW, ul. Radzikowskiego (Motel Krak)

autokar

180 zł

05.00

22.30

LESZNO, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

160 zł

08.11

19.34

LUBLIN, dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 1

pociąg

/autokar

200 zł

09.30

17.43

ŁÓDŹ, Tatr Wielki, Plac Dąbrowskiego

Autokar

140 zł

11.00

16.30

MALBORK, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

130 zł

12.15

13.17

OLSZTYN, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

80 zł

14.25

13.16

OSTRÓDA, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

130 zł

13.39

13.54

POZNAŃ, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

160 zł

09.36

18.30

SŁUPSK, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

150 zł

09.18

16.14

SOPOT, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

130 zł

11.05

14.20

SZCZECIN, dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 1

Pociąg

160 zł

05.00

19.27

TCZEW, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

130 zł

11.54

13.35

TORUŃ, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

Pociąg

150 zł

11.52

16.07

WARSZAWA, ul. Emilii Plater - Pałac Kultury, Sala Kongresowa

Autokar

120 zł

14.00

14.00

WROCŁAW, dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 1

pociąg

170 zł

05.30

21.19

ograniczenia dojazdu

imprezy wrześniowe – bez dojazdu

     

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved